ŠTĚSTÍ V ŽIVOTĚ.

mít štětí v životě

Říká se: „Štěstí je jenom muška zlatá“.

Jednoho dne mě napadlo sledovat, jak vstupuje štěstí do mého života (podzim 2019).

Dnešní den jsem měla štěstí. Před pár dny „náhodou“ ke mně přišla zpráva o festivalu, který jsem dnes navštívila a moc si ho užila.

Ráno jsem měla štěstí, že jsem si cestou do garáže uvědomila, že nemám peněženku a doklady. Rychle jsem pro ně došla a odjela na akci.

Cestou jsem měla štěstí, v jistém kritickém okamžiku na silnici jsem si všimla důležité situace a tím zabránila srážce s druhým autem.

Měla jsem štěstí, provoz byl plynulý, semafory „skákaly“ na zelenou a já přijela do Prahy včas.

Měla jsem štěstí, hned jsem našla místo k zaparkování.

Na festivalu rozdávali různé dárky včetně jedné knihy zdarma a další kusy za 50 – 100 Kč. Měla jsem štěstí, na velmi zajímavou knihu v tom velkém výběru mě „náhodou“ upozornil hovor dvou žen stojících vedle mě.

Potřebovala jsem odejít na přednášku a vrátila se za 2 hodiny. Měla jsem štěstí, moje vybraná kniha byla témě rozebraná, ale na mě ještě zbyl poslední kousek.

Měla jsem štěstí, celý den jsem chodila na WC ve chvíli, kdy tam nebyla fronta.

Měla jsem štěstí, na festivalu probíhal křest nové knihy s rituály, které se mi hodí do mých seminářů pro ženy. A vůbec jsem dostala mnoho zajímavých odpovědí na mé nedávné otázky a mnoho inspirací pro moji další práci.

Měla jsem štěstí, bylo hezké podzimní slunečné počasí, které jsem si užívala cestou na akci i zpátky.

Mám štěstí. A mám ho i v ostatní dny, jen si toho všimnout. Dnes ráno jsem si řekla, že si toho budu celý den všímat a cítím se velmi obohacená a vděčná. Jsou dny, kdy to beru jako samozřejmost nebo se nechám oslabit tím, co se nepovedlo.

Uvědomuji si jaké mám v životě štěstí, i když jsem prožila mnoho těžkých a život ohrožujících situací. Uvědomuji si, že to mohlo dopadnout hůře. Nejen, že jsem stále naživu, ale z každé těžké situace jsem si „vyzvedla“ cenné dary.

Mám štěstí, že jsem tu hodnotu dokázala vidět, a že jsem v životě potkala lidi, kteří mi pomohli.         

MÁM ŠTĚTÍ  …..