NOVÁ ÚROVEŇ SEBELÁSKY, ke které nás život vyzývá.

nová úroveň sebelásky

NOVÁ ÚROVEŃ SEBELÁSKY NEBO TAKÉ NOVÁ ÚROVEŇ VĚDOMÍ, KE KTERÉ NÁS ŽIVOT NEUSTÁLE VYZÝVÁ. (z mého deníku 2019)

Žiju si celkem spokojený a naplněný život a přesto mě život vyzývá, abych se posunula dál. Uvědomuji si, jak obrovská inteligence spočívá v mém těle a jak srze tělo mohu dostávat velmi důležité zprávy.

Některé projekty, které jsem si připravila a které mi připadají jako zajímavé nápady, se mi najednou nedaří realizovat, jak jsem chtěla, a najednou ztrácím trpělivost. Možná, že to znáš také, milá ženo? Divím se, jak to že se v některých věcech nemohu posunout dál nebo je nedokážu dokončit? Jak to, že mi přichází do cesty překážky?

A pak se nořím do svého nitra, komunikuji se svým tělem, které na moji upřímnou pozornost začíná reagovat a dostávám velmi důležité zprávy. Wow. Uvědomuji si, že ta netrpělivost, ta neochota přijmout to, že vše přichází v ten správný čas, je vlastně také určitým druhem nedostatečné sebelásky. Je potřeba dovolit, aby téma záměru nebo spíše jeho vibrace dozrála ve mně, než se manifestuje v mém životě.

Nejde o pasivní čekání a nic nedělání. Naopak, k dozrávání pomáhají první nebo další konkrétní kroky. Kladu si otázku: „Jak to že já, která se už v tolika oblastech přijímám, která jsem na cestě k sebelásce ušla takový kus cesty, se opět setkávám s tímto tématem?“

Také se zamýšlím nad tím, že je ženskou přirozeností nechávat věci trpělivě dozrát. Jsme-li těhotné, je to pro nás přirozené a nechceme rodit předčasně nebo těhotenství nějak urychlovat. Respektujeme těch 9 měsíců, kdy  v nás plod zraje, po celou dobu ho živíme a věnujeme mu láskyplnou pozornost dokud nedozraje do stádia, kdy je schopný opustit zázemí matčina lůna.

Jak to, že v jiných oblastech tu ženskou trpělivost nedokážu projevit? Možná proto, že nemám přesně vymezený čas a začnou se vkrádat pochybnosti. A možná z úplně jiného důvodu. V každém případě si uvědomuji, jak mé vlastní tělo umí vnímat, když se chci dostat někam, aniž bych nechávala tuto kvalitu v sobě dozrávat. Začne se projevovat jakási tíha na mém těle a cítím se oslabená. To, že si na svá bedra naložím více než je zdrávo, nemusí být jen to, že si na sebe beru zátěž někoho jiného.

Může se to týkat i příjemných věcí, které je třeba pustit. Může to znamenat, že to chci zvládnout sama, místo abych se otevřela vyššímu vedení a nechala se vést. Spojuji se se svým nitrem a najednou mi přicházejí velmi zajímavé vhledy, zajímavé informace. Už tím ve mně něco nového dozrává a mé tělo se uvolňuje.

Najednou nějaká síla vede mé kroky a ukazuje mi cestu. Najednou věci do sebe zapadají a plynou. Říkám si: „Tohle plynutí přece znám. Tohle pro mě není nic nového.“ Jenže život mě vede na novou úroveň vědomí, kde jsem ještě nebyla. Znovu se setkávám s případným vnitřním odporem, který může mít nejrůznější důvody, od strachů vyplývajících z minulých zkušeností přes strach z nepřijetí okolím apod.

Opět se potřebuji přijmout i se svými pocity a strachy, nové kvalitě se otevřít a přijmout v sobě její nový rozměr. A pokud nepřichází podpora z okolí, od blízkých lidí ani od společnosti, mohu požádat o vyšší podporu s vědomím, že na to nejsem sama. Respektovat svoji cestu a jít dál. A právě toto se v mém životě odehrálo.

Díky této zkušenosti si ještě více uvědomuji, jak je důležité propojit se se svým nitrem skrze své tělo. Jak je důležité umět číst poselství, které přináší tělo a emoce, i poselství, které přichází z tzv. vyšších sfér, pakliže jsme propojené se svým tělem a se zemí.

Ráda přináším tyto zkušenosti a tento rozměr i do seminářů pro ženy, protože je to něco, co náš život obohacuje. Je to něco, co umožňuje, abychom byly v tzv. plynutí. Je to něco, co umožňuje, abychom byly v souladu s tělem, myslí i srdcem. Život nás neustále vyzývá, abychom se posunuly na novou úroveň vědomí, na novou úroveň sebelásky.